Nejčastější otázky

 • Obsahují šperky Trollbeads nikl?

  Ne, v žádných špercích Trollbeads není nikl.

 • Narozeninová oslava - POZOR ZMĚNA

  Udělejte si radost a uspořádejte online oslavu a oslavte tak Vaše narozeniny! Pozor, tato možnost je pouze do 31.3.2024.

  Oslavenkyně se navíc může těšit na exkluzivní limitovanou edici Narozeninový přívěsek jako DÁREK!

  Pro více informací nás kontaktujte na info@trollbeads.cz

  A jak TROLLBEADS narozeninovou oslavu získat?

  Oslava formou online:

  1. Oslavenkyně musí mít narozeniny ;) a uskutečněné minimálně 3 nákupy, kterých součástí bude alespoň jeden náramek nebo náhrdelník TROLLBEADS! Termín oslavy musí být v rozmezí 2 týdnů před nebo po dni narozenin.

  2. Oslavenkyně musí zajistit 5 kamarádek (nebo kamarádů). Jejich seznam zaslat s předstihem na email info@trollbeads.cz. Všichni zúčastnění oslavy musí být zákazníky a členy Klubu Trollbeads CZ, nebo se jimi stát v daný den oslavy.

  3. Oslavenkyně a její hosté dostanou speciální slevu 25% na zboží, tato sleva platí v den oslavy. Všichni zúčastnění si musí v den oslavy vytvořit objednávku, na kterou lze uplatnit slevu 25%. Všechny objednávky budou zpracovány až v momentě, kdy si všichni zúčastnění vytvoří své objednávky. Na tuto akci nelze využít žádné jiné slevy, klubové výhody ani narozeninové poukázky. Neplatí na novinky a přívěsek Praha.

  4. Oslavenkyně dostane speciální limitovanou edici Narozeninový přívěsek, který nelze koupit!!!

  5. Termín je nutné objednat předem na info@trollbeads.cz. Může se stát, že Narozeninový přívěsek nebude na skladě, v takovém případě je třeba počítat s tím, že objednací lhůta přívěsků od výrobce může být až 5 týdnů.

  6. Všichni zúčastnění na párty svojí účastí souhlasí s výše uvedenými podmínkami.

  7. Pořadatel si vyhrazuje právo na případnou změnu či doplnění těchto podmínek Narozeninové párty.

  Oslavy na prodejně jsou dočasně zrušeny, děkujeme za pochopení.

 • Z jakého stříbra se vyrábějí stříbrné přívěsky?

  Všechny stříbrné přívěsky se vyrábí z tzv. Sterling stříbra o ryzosti 925/1000. Sterling byl starší anglickou mincí, jejíž název se později zachoval jen v názvu libra sterling (pound sterling). V oblasti výroby stříbrných šperků znamená Sterling slitinu, která obsahuje více než 92,5 procent čistého stříbra. Tento standard byl dlouhou dobu vyžadován pro britské mince. Pokud bychom na výrobu použili čisté stříbro, byl by materiál příliš měkký.

 • Proč moje stříbrné přívěsky černají?

  Kterýkoliv stříbrný šperk začne po čase působením kyslíku oxidovat. Je to jeho přirozená vlastnost. Může být podpořena vlhkostí, potem či chemikáliemi, kterým je šperk vystavován. Výsledkem této oxidace je právě typické zčernání. Jednoduše šperky vyčistěte tekutým mýdlem a jemným kartáčkem nebo je vyleštěte speciálním hadříkem na šperky, budou se zase stříbřitě lesknout. V žádném případě na čištění nepoužívejte chemikálie

 • Co je to patina?

  Patina je umělecký chemický proces, kterým v podstatě zlatníci do stříbrných šperků malují. Šperk po výrobě začerní a v leštícím přístroji ho leští tak dlouho, až patina zůstane jen v záhybech. Zdůrazňují tak linie či vybroušené detaily, které by jinak ve stříbře zanikly. Na špercích Trollbeads můžete patinu shlédnout velmi často, na některých kouscích méně či více, díky ní spatříte nádherné detaily jako okvětní lístky, či u zvířecích postaviček i srst. Šperk s patinou navíc dostává ráz starožitného stříbra a oxidace, která je mu vlastní, už na něm v budoucnu není tak patrná. Tyto šperky nevyžadují zvláštní leštění, rozhodně pro čištění nepoužívejte chemikálie.

 • Jsou přívěsky Trollbeads vyrobeny z Muránského skla?

  Ano, při výrobě skleněných přívěsků Trollbeads se používá sklo pocházející z malého ostrova Murano, který leží severně od Benátek v severní Itálii. Již po dlouhá staletí se zde vyrábí sklo té nejvyšší kvality a výrobci skla z ostrova Murano jsou na světě považováni za největší sklářské mistry.

 • Jak se vyrábí skleněné přívěsky Trollbeads?

  Přívěsky z muránského skla jsou vyráběny technikou vinutých perel a poté jsou olemovány stříbrem anebo zlatem. Trollbeads navíc při výrobě používá náročnou techniku zdobení sklem do skla (nikoli pouhou malbou či potiskem na sklo). Každý přívěsek je originál a svojí velikostí a barvou se od sebe liší. Do některých se zatavují broušené zirkony, stříbro či 22kt zlato.

 • Je Trollbeads opravdový originál? Znám i jiné značky.

  Ano, Trollbeads je původním autorem tohoto obměnitelného druhu šperku. Všechny ostatní značky vznikly o mnoho let později, anebo do této doby vyráběly pouze klasické kolekce šperků. Trollbeads věnuje většinu prostředků do kvality zpracování, a neinvestuje tolik do monstrózních kampaní, což může vyvolávat dojem, že značka není tak známá. Pracují však pro ni mistři z oboru a v odborných kruzích má výsadní postavení. Trollbeads není pouhou značkou – je to životní styl. Jsou to šperky pro ženy, které nad tím, co si vezmou na sebe, přemýšlejí a rády kombinují. Značka Trollbeads nalezla své výsadní postavení především u zákazníků, kteří v prvé řadě oceňují mistrovskou kvalitu výroby šperků, nejen jméno značky.

 • Jak to poznám a odliším skutečný originál?

  Tím, co Trollbeads naprosto odlišuje od podobných systémů je nejen kvalita zpracování, ale především skutečnost, že Trollbeads jsou na trhu již od roku 1976. Vlastníkem autorských práv je společnost Trollbeads A/S, kterou vlastní dcera zlatníka Nielsena, jež původní šperk v roce 1976 vymyslel a stvořil. Dnes na trhu existuje celá řada kopií a napodobenin, ať už těch známějších či méně propagovaných.

  Hlavní rozdíly poznáte na první pohled: Šperky Trollbeads nejsou odlívány strojově, jsou evropské výroby – a to dokonce i v dnešním "čínské světě". Každý kousek je originálem a pod lupou dokážete najít tak propracované detaily, až se to může zdát neuvěřitelné. Dokonce i tak obyčejná součást náramku či náhrdelníku jako je karabinka, je zpracována jako samostatný šperk, a oproti jiným patentům je uživatelsky velmi příjemná, co se týče odepínání, zapínaní a také navlékání. Náramky a náhrdelníky jsou zpracovány zlatnicky tou nejpreciznější formou tzv. královskou vazbou s pevně spletenými očky a zaručují tak, že se na rozdíl od levnějších a dutých forem zpracování jako např. hadinka (neboli hadí řetěz) nelámou a neroztahují. Rovněž se do nich nezachycují vlasy a Trollbeads na ně poskytuje neomezenou záruku.

  Trollbeads jsou šperky s duší. Každý kousek má svůj skutečný příběh, svého designéra a svůj vlastní důvod, proč si jej vyberete na náramek. Dnes již můžete vybírat z více než 1500 komponentů, čtyřikrát ročně vznikají nové kolekce a jednou za čas jsou některé kousky staženy z výroby, aby obohatily sbírku Trollbeads Muzea. Vytvořit si tak můžete opravdu jedinečný a osobitý designérský kousek se sběratelskou hodnotou.

 • Z kolika karátového zlata se vyrábějí zlaté přívěsky a karabinky?

  Všechny zlaté přívěsky jsou vyráběny z 18kt zlata. Všechny karabinky a náramky nebo náhrdelníky pak ze 14kt zlata, které je pevnější a více vydrží.

 • Proč některé mé zlaté přívěsky vypadají občas jako stříbrné?

  Tím, že se o sebe stříbrné a zlaté přívěsky při nošení na náramku otírají, mohou některé zlaté přívěsky působit stříbrnou barvou. Jednoduše je vyleštěte hadříkem a navrátíte jim zpátky jejich zlatý lesk.

 • Jak mám pečovat o mé skleněné šperky Trollbeads?

  Skleněné přívěsky Trollbeads jsou velmi odolné. Stále však mějte na paměti, že se jedná o sklo – rozbitný materiál, stejně jako např. brýle anebo sklenice. Při jejich běžném nošení se nemusíte prakticky skoro vůbec omezovat, zvýšenou pozornost věnujte především kontaktu se zdrsněným povrchem a ochraňujte Váš šperk před nárazem či pádem. Pokud tato pravidla budete dodržovat, budou Vaše šperky dlouho vypadat jako nové.

 • Jak mám pečovat o mé stříbrné a kombinované šperky Trollbeads?

  K čištění stříbrných přívěsků používejte pouze speciální leštící hadřík, který je k dostání na našich prodejnách. Tento způsob neodstraní z přívěsků škrábance způsobené nešetrným zacházením, ale odstraní každodenní špínu, která na přívěscích ulpívá. V žádném případě nepoužívejte k čištění chemikálie – stříbrné přívěsky mohou začít více oxidovat (zčernají) pokud přijdou do kontaktu s kyslíkem nebo vodou. Po přeleštění jemným hadříkem budou zase jako nové.

  Protože ještě neexistuje voděodolné lepidlo, které by fungovalo na perly, sklo či stříbro, neměly by přívěsky zdobené perlou nebo skleněným kamínkem přijít do kontaktu s vodou či vlhkostí.

 • Jak mám pečovat o mé měděné šperky Trollbeads?

  Měď je krásný, ale barevně nestálý kov. Aby šperk z tohoto materiálu neztratil lesk, uchovávejte ho v neprodyšném pouzdře. Pro znovuobnovení lesku existuje jednoduchá metoda: vyleštěte šperk pomocí citrónu anebo roztoku octa a soli. Měď a bronz také mohou způsobovat alergické reakce – před nošením takového šperku se ujistěte, že alergií na daný materiál netrpíte.

 • Jak vybrat karabinu?

  Základní délka karabinek je 2 cm. Karabiny Hortenzie a Ryba jsou o trošku delší – tím pádem bude náramek cca o 5 mm volnější. Základní karabinu používejte buďto pro náhrdelník a jako základní startovací karabinku, protože není tak masivní, aby udržela plný náramek. Pro plné náramky používejte některou z mohutnějších karabinek.

  Ne všechny karabiny pasují na kožené náramky. To, zda-li je karabina vhodná pro zapnutí koženého náramku naleznete v popisku dané karabiny.

 • Jak mám karabinu používat?

  Malé očko karabinky se zapíná na malé očko náramku, velké očko karabinky patří na velké očko náramku. K otevření malého očka karabinky použijte palec a zatlačte malou karabinku dovnitř. Velkou karabinku otevřete zatažením volného konce karabinky směrem ven a dolů.

 • Mohu s koženými náramky používat brzdičky nebo karabiny?

  Navléknout brzdičku na kožené náramky bohužel není možné. Ne všechny karabiny na kožené náramky pasují. To, zda-li je karabina vhodná pro zapnutí koženého náramku, naleznete v popisu dané karabiny.

  • Při měření délky koženého náramku mějte na paměti, že kůže je přírodní materiál a vytahuje se. Zvolte proto raději kratší variantu.
  • Některé přívěsky mají větší průměr otvoru, a tak se budou na koženém náramku pohybovat.

 • Jak poznám, že produkt Trollbeads, který jsem si koupil/a, je originál? Nese puncovní značky?

  Originální šperky Trollbeads poznáte podle následujících puncovních značek, které jsou na jednotlivých přívěscích vyraženy:

  • Stříbro/Sklo: 925S LAA
  • Zlaté přívěsky: 750 LAA
  • Zlaté karabiny: 585 LA

  Mějte na paměti, že stříbrné a zlaté přívěsky jsou těmito značkami značeny od ledna 2006 a skleněné přívěsky od května 2008. Proto některé originální přívěsky vyrobené před tímto datem nemusí mít na sobě značku. Pro území ČR a SK dále platí, že každý kousek stříbra nad 3 g a zlata nad 0,5 g musí nést ještě státní puncovní znak a odpovědnostní znak odpovědného dovozce.

 • Jak určím délku náramku?

  Chcete-li si změřit velikost Vašeho náramku, pak si pevně změřte místo, kde je Vaše zápěstí nejširší a k tomuto rozměru si připočtěte ještě další 2 cm.

  Náramek o délce 14 cm, tedy nejkratší, je zamýšlen pro děti a nejdelší náramek o délce 24 cm je na druhou stranu extrémně dlouhý.

  Délky náramků na webových stránkách jsou uváděny v celkové délce VČETNĚ karabiny. Ty jsou prodávány zvlášť.

 • Zvolila jsem špatnou délku náramku. Mohu jej vyměnit? Mohu vyměnit nenošené zboží?

  Ano, náramek z královské vazby je možné vyměnit kdykoliv, lhůta pro výměnu je neomezená. V našich značkových prodejnách je personál vždy připraven vyjít Vám vstříc a vyměnit Vám zakoupený náramek za kratší či delší nebo nenošené zboží v případě nevhodného dárku. Stačí dorazit do některé z nich s platnou účtenkou. Důležité je, aby náramek, či zboží, které chcete vyměnit, nebylo nijak poškozeno či znehodnoceno. Výměna by měla být provedena do 14 dnů od nákupu a řešíme ji ihned na místě.

  Máte-li to do našich prodejen daleko, můžete využít odeslání poštou nejlépe s průvodním dopisem a účtenkou na adresu:

  Trollbeads Česká republika
  PROPRIO DESIGN s.r.o.
  Stodolní 405
  267 16 Vysoký Újezd

  Peníze za zboží, které není zakoupeno přes e-shop, nevracíme. Děkujeme za pochopení.

 • Jak určím velikost prstenu?

  Pokud si nejste jistí velikostí Vašeho prstenu, můžete si ji změřit sami. Vezměte si kousek provázku, omotejte si jej okolo prstu a pak změřte délku pravítkem. Případně můžete použít měřící pásku. Naměříte-li 54 mm, pak velikost Vašeho prstenu je právě 54.

  Pokud má prsten užší kroužek, budete možná potřebovat o jedno číslo menší velikost prstenu než u prstenu se širším kroužkem.

  Mějte prosím na paměti, že velikost Vašeho prstu se může měnit v průběhu měsíce, ročního období, namáháte-li více Vaše ruce prací či např. pokud jste měli ruce v kapsách po delší dobu.

 • Proč moje náušnice nemají přesně stejnou barvu?

  Přírodní materiály, které používáme, se mohou lišit v barvě i tvaru, nelze nikdy vybrat dva přesně stejné kamínky. Vždy se ale snažíme je spárovat co možná nejpřesněji.

 • Mohu nosit více než jeden komponent na náušnicovém háčku?

  Samozřejmě, že můžete. Stejně jako všechny produkty Trollbeads jsou i náušnice určené k vyměňování a vytváření tak vlastního originálního šperku.

 • Jak zjistím, jestli jsou při výrobě Trollbeads dodržována etická práva?

  Trollbeads je členem Responsible Jewellery Council, jehož členové jsou odhodláni podporovat zodpovědné dodržování etických zásad, lidských práv a společenských a environmentálních zásad. A to jak při výrobě Trollbeads šperků, tak při jejich prodeji a reklamě.

 • Lze vyrobit šperk na přání?

  Šperky na zakázku bohužel nevyrábíme.

 • Jaký je původ značky Trollbeads?

  Hlavní sídlo, včetně hlavního skladu se nachází v Kodani, v Dánsku.

 • Kde se Trollbeads vyrábí?

  Šperky Trollbeads se vyrábí především v evropských zemích např. v Dánsku, Německu či České republice. Některé speciální limitované edice vznikly v USA nebo Číně. Spolupracujeme s těmi, kteří mají s používanými materiály dlouholetou praxi. Nacházíme je především v těch evropských zemích, pro které je zpracovávání daného materiálu tradiční.

Nastavení soukromí

Změny nastavení se projeví pouze v prohlížeči a zařízení, které právě používáte. Pokud si vytvoříte účet, toto nastavení se aplikuje pokaždé, když se přihlásíte.


Cookies nezbytné pro fungování webu

Bez těchto souborů cookies by webové stránky nemohly správně fungovat.

Nelze vypnout

Cookies pro remarketing

Jsou využívány reklamními a sociálními sítěmi pro úpravu zobrazovaných reklam tak, aby pro vás byly co nejzajímavější.


Uložit Zavřít

Obsah vašeho košíku

Váš košík je prázdný.
Zavřít
Nemáte ještě účet? zaregistrujte se

Staňte se součástí příběhuRegistrace

Uživatelské jméno

Údaje zákazníka

Doručovací adresa

Zavřít
už u nás máte účet? přihlásit se
Cookies Používáme cookies pro co nejlepší zážitek

Váš zážitek při nakupování je naší prioritou. Proto vám naše stránky přizpůsobujeme pomocí souborů cookies, které používáme k personalizaci obsahu a reklam, k poskytování funkcí sociálních sítí a k analýze návštěvnosti.