Příběh Trollbeads


Představte si zasněženou Kodaň v roce 1976. V malém sklepním bytě na předměstí dánské metropole žil nesmírně talentovaný a pracovitý zlatník Nielsen s rodinou. Rok co rok se snažil vymyslet jedinečný šperk, který by mohl dát pod stromeček své milované ženě…

… A právě tehdy se zrodily TROLLBEADS …

Náhrdelník a náramek s odnímatelnou karabinkou se stal základem pro navlékání nekonečného množství přívěsků. Rozzářené oči manželky byly odměnou za nejoriginálnější šperk, jaký kdy spatřila. Mohl se proměňovat s jejími náladami a přizpůsobovat se šatům. Už tehdy vznikly první stříbrné přívěsky inspirované skandinávskou mytologií a s každou příležitostí přibývaly nové.

Do výroby dalších Trollbeads se postupně zapojila celá rodina a paletu původních materiálů jako Sterling stříbro a 18kt. zlato probarvilo také ručně vyráběné Muránské sklo, drahé kameny, perly a diamanty. Toto „klenotnické puzzle“ si zamilovaly ženy po celém světě a k dnešnímu dni bylo stvořeno více než 1100 komponentů. S každým ročním obdobím vznikají nové kolekce a každoročně jsou z výroby staženy ty starší, což dodává přívěskům TROLLBEADS také sběratelskou exkluzivitu.

V každé ženě je kousek tohoto příběhu. Každá žena ráda vypráví a sbírá hezké věci. A každá žena dokáže ocenit šperk, který by si mohla sama navrhovat a obměňovat…
Fakta: Na návrzích a výrobě šperků Trollbeads se od roku 1976 podílejí hlavně členové zlatnické rodiny Nielsen/Aagaard. Až do roku 2000 každý návrh pocházel výhradně od člena této rodiny. V roce 2000 bylo ke spolupráci pozváno deset významných dánských designerů. Každý z nich vytvořil pro Trollbeads nápadité korálky, které oživily dosavadní kolekci. Někteří z těchto designérů pracují pro Trollbeads dodnes a každou kolekci ozvláštňují svými kousky.

Jak běžel čas a tento druh šperku se stával více a více známější a oblíbenější, začaly se používat i nové materiály a postupy. Začaly se vyrábět přívěsky ze zlata, byly přidány perly a byly uvedeny do prodeje nové originální karabinky, které zjednodušily navlékání korálků a umožnily nové nápadité kombinace.
V roce 2001 se v kolekci objevily první přívěsky z Muránského skla, které ještě zvýšily atraktivitu Trollbeads šperků. Dnes můžete Trollbeads nalézt ve více než 50 zemích světa. Rodina Nielsen/Aagaard, která je základem Trollbeads stále navrhuje nové přívěsky. K této rodině se připojilo více než 50 světoznámých designerů šperků. Přívěsky, kterých je v kolekci přes 1100 kusů, můžete zakupovat s každou další příležitostí – na Vánoce, narozeniny, výročí anebo jen tak pro radost. Postupně se tak náramek stane připomínkou krásných chvil a momentů, na které se nedá zapomenout.